Aktuality !!!

Dne 3.11.2017 sraz na ZS v Opavě  v 13.hod.odjezd 13.15 k utkání s HC Frýdek-Místek. Nominace: Glabasnia, Zamazal, Horný ,Římský, Fědor, Černý, Tomsa ,Šimon, Zelinka, Hassová ,Hon, Pachula ,Trávniček ,Adamczyk, Lhotský Nádeníček, Fišara, Pomp

11. 9. 2017 - Pojištění všech subjektů sdružených v ČUS - Všechny subjekty sdružené v České unii sportu, tedy i hokejové kluby, jsou pojištěny úrazovým pojištěním prostřednictvím pojišťovny Kooperativa, a.s. Pojištění se vztahuje na všechny účastníky akcí pořádaných subjekty sdruženými v ČUS: sportovní utkání, tréninky, náborové a propagační akce, ale i doprava na tyto akce. Pojištění se dokonce vztahuje na úrazy mimo Českou republiku. (zdroj: http://moravskoslezskykraj.cslh.cz/) V daném odkazu najdete i sken kompletní smlouvy s pojišťovnou, plus odkaz na Českou unii sportu)
Všechny podrobné informace, včetně formulářů pak najdete na konkrétních stránkách České unie sportu:https://www.cuscz.cz/sluzby-servis/kooperativa.html

Z TURNAJE V NOVÉM JIČÍNĚ PŘIVEZLI MLADŠÍ DOROSTENCI STŘÍBRO

Ve dnech 26.-27.8.2017 proběhl turnaj mladšího dorostu v Novém Jičíně za účasti 6 týmů z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Na každý z týmů, tak čekalo 5 zápasů. Opavští mladší dorostenci, kteří v žádném zápase neprohráli, se tak v této konkurenci rozhodně neztratili. Zápasy se hrály na 2x20 minut.

V páteční předehrávce, zvítězil tým Opavy nad domácím Novým Jičínem 7:2. Pět gólů však opavští nasázeli pořadatelskému týmu až ve třetí třetině, která se do turnaje nezapočítávala. Ve výsledkové listině tak bylo uvedeno 2:1 pro Opavu. Náš tým i tak pěkně nakročil k dalším utkáním.

Oba sobotní zápasy byly jednoznačně v režii našich hráčů. Po výhrách 7:1 nad HC Býci Karviná a 8:0 nad Orlovou měla Opava jistotu medaile. O tom, jaká tato medaile bude, se mělo rozhodnout poslední den turnaje.

Prvním nedělním soupeřem byli Černí vlci z Rožnova, kteří umí Opavské dorostence potrápit. A tak tomu bylo i tentokrát. Přes naši herní převahu, vyjádřenou zejména v druhé polovině utkání a výrazně větší počet šancí, zápas skončil pouze remízou 2:2.

Jednoznačně nejpoutavější utkání bylo to poslední, ve kterém šlo "o všechno" - případná výhra by znamenala zlato, remíza stříbro a prohra bronz. I z toho důvodu byl tento zápas nejvypjatější ze všech z celého turnaje. Dlouho se hrálo bez branek, až se po převzetí puku ve středním pásmu a průniku kolem mantinelu podařilo prosadit prvnímu z opavských útočníků. První polovina zápasu tak skončila 1:0. Do druhé poloviny pak oba týmy, s vědomím důležitosti výsledku tohoto utkání, nastoupily ještě více aktivně a drama nabralo na obrátkách, kdy se každý snažil stůj co stůj překlopit vítězství na svou stranu. Nejdříve srovnal a následně se vedení ujal další brankou Uničov. Opava rychle odpověděla. Po několika rychlých přihrávkách v útočném pásmu si náš hráč, který dostal puk mezi kruhy, dobrým pohybem ještě vylepšil střeleckou pozici a švihem do horní poloviny branky, srovnal stav na 2:2. Po rychlém vpádu do útočné třetiny a umístěné střele dalšího z červenobílých, byl stav pět minut před koncem nadějných 3:2 pro Opavu. Soupeř ovšem rovněž rychle reagoval další vyrovnávací brankou. Po velkém důrazu na brankovišti se stav měnil znovu. 4:3! Do závěrečné sirény tentokrát chyběla už jen minuta, kdy to znovu vypadalo, že Opava poveze z Nového Jičína zlato. Po velmi sporném odpískání zakázaného uvolnění, kdy dojíždějící opavský hráč byl k puku blíže než soupeř, se vhazovalo v našem obranném pásmu, bez možnosti vystřídání. Uničovští poslali do pole čerstvý útok, včetně šestého hráče na úkor brankaře. Tento risk se jim vyplatil a 27 sekund před koncem se radovali z vyrovnávací branky.

Konečná remíza pro Uničov žádný posun v tabulce neznamenala, ten by jim zajistilo jen vítězství. Pomohli tím však udržet v konečné tabulce jednobodový náskok Rožnova.

Po tomto krásném a dramatickém utkání tak odvážejí Opavští mladší dorostenci z Nového Jičína stříbro, zlato berou Černí vlci z Rožnova a bronzovou medaili získal Uničov.

Sestava Opavy: Patrik Glabasnia, Kevin Zamazal - Daniel Pachula, Petr Adamczyk, Tomáš Lhotský, Matěj Hartmann, Martin Pomp, Erik Nádeníček, Viktor Fišara - Jakub Římský, Jan Fědor, Lukáš Horný, Vojtěch Tomsa, David Zelenka, Vojtěch Černý, Ota Beneš, Jakub Hon, Ladislav Zielinka.